Kujdes flokeve. > Facials zbardhues

 
 
Kujdes flokeve. > Facials zbardhues
Facials zbardhues


Editors nderuar e revistës për femra, ju lutem na thoni në lidhje me Facials zbardhje. Skin Unë kam një të ri, kështu që përdorimi krem unë nuk dua. Dhe unë do të doja të shihja recetave për zbardhjen maska fytyrat e atyre komponenteve që janë të lehtë për të marrë në krahinë pa speciale komponente ekzotike.

Çngjyrosje maskat e fytyrës - pranishëm për ju recetave zbardhjen maskë, e cila mund të bëhet në shtëpi.
Çngjyrosje Maskë me djathë dhe peroksid hidrogjeni

Një efekt i shkëlqyer zbardhjen në fytyrë maskë është një kombinim i djathë dhe peroksid hidrogjeni. Një djathë tremujorin paketë kneaded me vezë e verdhë veze, pastaj shtoni pesë pika të peroksid hidrogjeni dhe kneaded përsëri. Massa të vendosë në fytyrë dhe qafë për pesëmbëdhjetë minuta. Nëse doni të merrni, me përjashtim tëzbardhues, më shumë kalori dhe efekt, të hyjë në një maskë e një lugë çaji mjaltë.
zbardhues Maskat me
lëng limoni
Të mirë të lëkurës zbardhues maskë me lëng limoni. Kështu, shumë Maska popullore e mjaltë dhe lëng limoni (50 oz. mjaltë, 5 pika lëng limoni) - ajo është përdorur në mëngjes, pesëmbëdhjetë minuta para se të lahet. Nëse dëshironi të përdorni këtë maskë në mbrëmje, duke e bërë atë më të dendura, shtoni miell për të marrë një qëndrueshmëri të llapa e trashë. Pas maska kanë tashmë të imponojë një krem ushqyes.

Kujdes pronarët e lëkurë të thatë - në qoftë se ju përdorni zbardhjen person mbi recetave me lëng limoni ose peroksid hidrogjeni, të jetë i sigurt për të hyrë në lugë gjelle krem të rënda.
Çngjyrosje Maskë me qumësht

Një tjetër opsion i propozon përdorimin e qumështit zbardhjen maska. Në këtë rast, maskë e ka në lëkurë të butë dhe më të butë ndikim. Thjeshta çngjyrosje maskë propozon për të përdorur një pjesë të vogël të thekon milled tërshërë dhe 50 gr. kos. Mund të bëjë një maskë nga balta e përzier me qumësht dhe balta, me të mirë efekt zbardhje ka balte blu. Dhe së fundi, recetë zbardhje maskat e fytyrës për shumë të zgjedhur - në një gotë e gjysmë qumësht, e ngrohur në temperaturën e trupit, dmth rreth 36 gradë janë shtuar, të përziera tërësisht, dy teaspoons e raki dhe një lëng limoni. Njom ky garzë rresht dhe të aplikojnë atë në pastruar nga një çerek ore, presion fort në fytyrën e tij, përveç zonën e syve. Pas procedurës, lavazh apo prekje e lehtë me një leckë të lagur.
Zbardhues maska nga
kastravec
Ne nuk mund të injorojë maskë e kastravec të freskëta, mish të cilit vetë në vetvete ka një efekt të rëndësishëm zbardhje. Në të vjetër rus bukuritë kastravec duke prerë në gjysmë dhe rubbed lëng e tij të lëkurës fytyrë dhe qafë. Ju mund thjesht hekura kastravec integruar dhe të përdorura në formë të pastër. Ja dhe zbardhues, dhe hidratues efekt, pasi kjo perime përmban natyrore të ujit të strukturuara qelizë. Zgjerimi i këtij Përbërja mund të bashkangjitur në masë e butë rezultuar disa pika krem, që normalisht ju përdorni, bëni një maskë më të mirë para gjumit. Për popull me vaj e lëkurës mjekësi rekomandon për të shtuar të kastravec tul disa pika vodka dhe të shpenzojnë me këtë formacion masazh të fytyrës.

Разделы