Kujdes flokeve. > Kujdes për flokët me vaj > Si të rriten flokët të gjata,

 
 
Kujdes flokeve. > Kujdes për flokët me vaj > Si të rriten flokët të gjata,
Si të rriten flokët të gjata,


Sa shpejt rriten flokët e gjata - këshilla, diskutime, mendime lexuesit e revistës.

flokë të rritet gjatë, shumë gra sot duan të, sepse gjatë Flokeve është konsideruar si një nga treguesit e bukurisë femërore. Këtu ne do të shqyrtojë këtë temë, si të rriten flokët e gjatë, e konsiderojnë kozmetike dhe mënyra popull që do të përshpejtojnë rritjen e flokëve.
flokë të rritet gjatë - mjete profesionale

Për të filluar me mjete profesionale të rritet më shpejt floke te gjata. Së pari ju duhet të blini një locion speciale stimuluar rritjen e flokëve. Ju gjithashtu duhet të rregullojë flokët tuaj ushqyerit plotësues dhe hydration: zgjidhni maska, balms, krem dhe fonde të tjera me vitaminë dhe komplekset e minerale që janë të përshtatshme llojin e lëkurës tuaj dhe të flokëve. Shpejt rriten flokët e gjatë do të marrë komplekseve të veçanta multivitamin, të tilla si biotin. Mirë të ndihmoni të dobëtit dhe të vdekur ampulë flokët përgatitjet nxitur rritjen e flokëve, kompani të ndryshme të njohur kozmetike.

Otraschivaya flokët e gjatë, i kushtoj vëmendje të veçantë të kujdesit për flokët. Të gjatë, por flokët e dobët ose e thatë - të shëmtuar. Në një kohë kur ju flokët ngatërresë dhe lëkurë e kokës duhet të pastrohen më intensivisht. shampoos Përdorimi jo vetëm, por edhe balms, si dhe kozmetike maska, e cila ndihmon në rigjenerimin e përforcojnë efektin e kremra për rritjen e flokëve. Pas çdo përdorimi të lajë ushqyesve dhe Hidratues përgatitjet.

Nëse doni të shpejt rriten flokët të gjata, të shkojë në kosmetolog - efekt më të madh mund të arrihet duke përdorur tretmane të ndryshme fizike, përdorimin e ozonit mesotherapy dhe. procedurat Fizike aktivizuar qarkullimit të gjakut dhe të stimulojnë rritjen e flokëve, dhe ozon dhe mesotherapy njom lëkurë e kokës dhe flokët e substancave të shëndetshme që janë shumë të rëndësishme në një flokët aktiv otraschivaniya.
flokët rritet - rregullat e kujdesit

Flokëve në periudhën e rritjes intensive që kanë nevojë për kujdes të posaçëm. Ndonjë parandalon dëme të shpejt të rriten flokët. Edhe hairpins normale mund të ata të lënduar, kështu që është e vlefshme për të blerë vaj të veçantë për të mbrojtur flokët nga dëmtime mekanike. vajra ushqyese mund të aplikohet dhe të në këshilla e flokëve, duke i penguar ndarjen e tyre.

Shumë i diskutueshëm edhe në mesin e profesionistëve, nëse doni të shkurtojë flokët e tyre gjatë otraschivaniya tyre apo jo. Në çdo rast, nuk afat maksimal për të marrë pjesë berber, në qoftë se ju ngatërroj flokët, tre muaj. Dhe në qoftë se ju është e mundur që të përdorin një gërshërë prerje të nxehtë, të bëjë ajo shpesh - herë në muaj, duke marrë vetëm disa milimetra. Si i njohur, në këtë mënyrë, pasi ajo nënshkroi flokët, e cila lejon më ruajtur strukturën e ushqyesve flokëve, e cila është shumë e rëndësishme për flokët e shpejtë dhe spektakolare otraschivaniya.

Për të rriten flokët e gjatë, ekspertët rekomandojnë një dokument i heqjes dorë nga duke përdorur tharëse flokësh, shufër hekuri, "vijë i drejtë" apo të përdorin më shpesh me përdorimin e ndihmave Termike mbrojtëse. I njohur shënuar, fondet i liruar për parukeri, gjithmonë ofrojnë mbrojtje të tillë. Mos harroni në lidhje me rregullat e tjera elementare paketim i butë: para se të goditje-thatë, kullimin duart e tyre ose një peshqir, përdorimi i një regjimi i butë temperaturën; shkurtoj kohën e kontaktit të flokëve me ajër të nxehtë apo sipërfaqe.
Floke te gjata - mjete popullore

Ka shumë receta popullore që mund të përmendet në bisedë, se sa shpejt rriten flokët e gjatë. Ne vetëm vini re, shumë gratë nuk më pëlqen se shumica e tyre kanë të pakëndshme erë. Pra, i shkëlqyer stimulon kokës dhe është përdorur shpesh kur ju duhet të shpejt rriten flokët, i grirë qepë apo hudhër nga fërkim flokët për rreth 30-40 minuta para se larja e kokës.

Shpesh, forumet e grave që kanë të bëjnë me mënyrat për të shpejt rriten flokët e gjatë, ju mund të lexoni për këtë version. Në një një lugë e naftës pluhur dhe rodhe, raki (balsam) dhe vezë e verdhë veze, të gjitha ndryshim dhe përsëri në flokë për një orë para se të banjo. recetë më të avancuara supozon se flokët të shpejta otraschivaniya në këtë përzierje shtohet shkatërruar në një mulli kafeje 5-6 tableta e maja që bën birrë dhe, përsëri, një lugë me lëng Aloe.

Një tjetër shpejt rriten flokët e gjatë, sipas recetave popullore ndihmë tretësirë të zakonshëm në spec. Ju mund të bëni vetes ju mund ta bleni në një dyqan, madje edhe me një lundrues brenda specat. Çuar të saj ujë të pastër është një për të dhjetë dhe fërkim të lëkurës para gjumit.

Një recetë interesante. ndihmon për të shpejt rriten flokët të gjata, lidhur me maja - një herë në javë mund të bëni maska, duke hedhur lart konsistenca e salcë kosi. Përveç kësaj, ju mund të bleni shtojcave dietike në bazë të maja, dhe pijen e tyre për gjysmë ore para se një vakt në kapsulë brenda dy javësh.

Me këtë dije, tani e dini se si të shpejt rritet gjatë flokëve - dhe mos harroni të them miqtë e saj në lidhje me të.