Kujdes flokeve. > Mjetet për rritjen e flokëve

 
 
Kujdes flokeve. > Mjetet për rritjen e flokëve
Mjetet për rritjen e flokëve

Tabela lugë vodka dhe përzierje yolks dhe fshij në lëkurë e kokës. Pas 40 minutash, shpëlarje flokët me ujë të nxehtë.

Për të forcuar dhe për të përmirësuar rritjen e flokëve mund të përgatitur nga infuzion i bimeve. Mix pjesë të barabartë të gjethe delli, kamomil, urtë, acaroj, rigon. Koleksion Tabela lugë derdh një gotë të zier me ujë, një orë, tendosje. Gjurmë të fshij në lëkurë e kokës.

Gjithashtu vepron një përzierje të pjesëve të barabarta të lëvore e drurit të dushkut dhe peels e qepëve. Gotë përzierje derdh një litër ujë i zier dhe të mbajë zjarrin një orë. Supë mund të përgatitur nga rodhe, Calendula, HOPS. Ata janë marrë në raport 4:4:3. Një përzierje e 5 lugë fërkim në lëkurë e kokës 2 herë në javë.

mjetet Antique përshpejtimin e rritjes së flokëve

Shumica e fondeve

që kontribuojnë për zgjatjen e flokëve, kanë një viskozitet natyrore (gjethet e susam, kungull). Fondet e tilla gjithashtu kanë prona astringent. Këto përfshijnë si iris vajra nafte, djegur me qiri, vajra dhe myrtle këna.

Një nga mjetet më të mira për zgjatjen e shpejtë e flokëve është si vijon: të temjan, shkrihen me vaj ulliri në një tas të veshura me balte, pastaj hedh një sasi e vogël e farës që palme djegur dhe i përdorin për fërkim.

rritjen e flokut dhe ndihmon në forcimin e tyre, një përzierje e leh copëtuar e rrënjët e shelg me vaj ulliri. Për këtë qëllim përdorni metodën e mëposhtme: të marrë fluturon freskët spanjisht me këmbët prerë, tharë në hije, dhe fshij ato me vaj vjollcë, deri sa të bymehet. Kjo përbërje smeared vend në të cilin të rriten flokët.

Me sukses mund të përdorni këtë përbërje: 20 nucleoli hazelnuts pjekur deri në atë masë sa që ata pastaj mund të bluaj, shtoni rrepkë naftës dhe fërkim rrënjët e flokëve.
Rritja e flokeve kontribuon vaj piper, vaj pluhur, drupes janë të dafinë.
Ngadalë në rritje një furçë mjekër me përbërjen e mëposhtme: të marrë milfoil hirit dhe të përziera me vaj ulliri të vjetër.

një efekt të ngjashëm dhe të një përzierje dashuri-në me ujë.
Ju mund të merrni yarrow hiri, hazelnuts djegur fluturojë, spanjoll, dhe se të gjitha të ziera me gjalpë, deri sa përbërje nuk është pocherneet. Pastaj duhet të shtohet për të temjanit, mori një përzierje të yndyrat vendin e duhur.