Kujdes flokeve. > Rregullore mbi maska > maska për lëkurë të thatë

 
 
Kujdes flokeve. > Rregullore mbi maska > maska për lëkurë të thatë
maska për lëkurë të thatë


Maska për lëkurë të thatë duhet të përmbajë shumë lagështi, mungesa e lagështi nuk donte lëkurë të thatë, ajo rritet shpejt e vjetër, dhe maska të mbushur këtë boshllëk.

lëkura e thatë është mjaft mirë dhe qetë, por mungesa e lagështi çon në shfaqjen e para të rrudhave, kështu që maskë për lëkurë të thatë duhet të përmbajë një sasi të madhe të hidratues komponente.

Mint maskë për lëkurë të thatë. dora e copëtuar Finely lë për të mbushur ujë të vluar në një raport prej 1:3, sjell një çiban, çiban për 2-3 minuta, cool pak, dhe në formën e ngrohjes për të shkaktuar një shtresë edhe në fashë kapur në disa shtresa. Apliko për lëkurë të thatë 15-20 minuta, atëherë hiqni dhe pije të përballet me ujë të ngrohtë. Maskë bërë 3 herë javë kurs - 3-4 javë.

Maska Mjaltë-djathit për lëkurë të thatë të fytyrës: 2 tbsp. l. mjaltë ngrohjes në vaske me ujë, përzierje me 1 tbsp. l. djathë. Aplikoni në fytyrë për gjysmë ore. Pije me ujë të ngrohtë.

Çngjyrosje Maskë për lëkurë të thatë krem me lëng limoni: Mix në sasi të barabartë të krem dhe lëng limoni, shtoni 7-10 pika e peroksid hidrogjen (10%). Aplikoni maskë në fytyrë. Pas 20-30 minuta me pije të ngrohtë ujë.

Për lëkurë të thatë qumësht të dobishme larje. Para të përballet me fshirje qumësht të njëjtë ose gjalpë për të hequr pluhurin dhe i poshtër, të aplikojnë bujarisht qumësht, i holluar 1:1 me ujë të nxehtë. Pas larjes të tilla të përballet me pak thatë me një jastëk pambuku dhe të aplikojnë një lëkurë të njomë më shumë ushqim të lëkurës (edhe pse ky është rasti, në qoftë se ju nuk jeni aktualisht do të vendosë një maskë për lëkurë të thatë, por nëse ju maskë planifikuar, atëherë krem zbatohet pas maskë).

Maskë për lëkurë të thatë nga fara li. Merrni 1 tbsp. një lugë e farë fije liri, Hidh një gotë e saj me ujë i zier dhe kuzhinier deri në një të rralla slurry. Aplikojnë atë në fytyrë, e pije me ujë të ftohtë. Maskë mirë zbut lëkurën e thatë dhe heq lëkurë të tij.

Maskë për lëkurë të thatë kopër. Përzierje një lugë gjelle e copëtuar kopër me një lugë çaji me vaj ulliri, shtoni miell me bollgur tul qëndrueshmëri. Pastaj një maskë për lëkurën e thatë në fytyrë dhe laheshin pas 20 minutash. Ajo zbut dhe e freskon lëkurës.

Verdhë dhe bollgur. Një vezë e verdhë veze dhe një lugë çaji të përzierje bollgur. Apliko maskën në fytyrën për 15 minuta, pije me ujë të ngrohtë.

lëkurë e thatë si një maskë e majdanoz. Mix 1 lugë çaji i mirë triturated majdanoz me 2-3 teaspoons e salcë kosi. Si pranuar ombrellë mund të shtoni një bollgur pak apo niseshte patate. Maska e ka aplikuar në fytyrë për 15-20 minuta.

Në qoftë se lëkurën e thatë fillon në moshën, zbehet, e dobishme maskë gjethe delli. Laget lë të freskëta e gjethe delli bluaj në një mortajë, shtoni pak ujë të valë dhe përzierje me sasi të barabartë e mjaltë. Ombrellë të vënë në fytyrë për 15-20 minuta. Kjo është një maskë për lëkurë të thatë të 1-2 herë në javë.

maskë ushqyes për lëkurën e thatë nga patate. Cook dhe pure patate të mesme, në pure rezulton të shtoni 2 tryezë. gënjeshtra. qumësht dhe 1 kafene. gënjeshtra. , Glicerinë përzierje në formën e ngrohjes vënë në fytyrë. Del me të larë një maskë për lëkurë të thatë duhet të jetë ujë të ngrohtë, pastaj fshirje fytyrën e tij me çaj të ngrohtë dhe të aplikojnë për 20 minuta krem ushqyes.

Vitamina maskë për lëkurë të thatë. Merrni 1 tbsp. lugë mjaltë, 1 e verdhë veze, 1 ampule e vitaminës A, 1 tbsp. një lugë qumësht dhe 1 fetë bukë. Bukë Hidh qumësht të nxehtë dhe të lënë për 3-5 minuta. Pastaj shtoni mjaltë, verdhë veze dhe me vaj zgjidhje vitaminë A, të gjithë me themel të përziera, dhe Aplikoni në fytyrë. Pije me ujë të ngrohtë për 15 - 20 minuta.