Kujdes flokeve. > Sa shpejt rriten flokët në shtëpi

 
 
Kujdes flokeve. > Sa shpejt rriten flokët në shtëpi
Sa shpejt rriten flokët në shtëpi

Dëshironi të keni flokë të gjatë? Por ju nuk e dini se sa shpejt që të rriten flokët në shtëpi. Gjatësia e flokeve gjenetikisht është i kufizuar, por në qoftë se keni flokë të gjatë të vërtetë, vetëm këtë kohë nuk shkurtuar - shumë vonë për të filluar të rritet. Megjithatë, shkalla e rritjes edhe gënjeshtra gjenetikisht ...
Por përveç gjenetikë, norma e rritjes së flokëve është i ndikuar nga faktorët e jashtëm - që për ata që ne mund të ndikojmë, përshpejtimin dhe rritjen e flokut duke e çuar atë deri në shpejtësi të jetë e mundur më gjenetike ustanovkam.Snizhayut shpejtësia e rritjes dietë flokët i sëmurë dhe kujdes të pahijshme, mungesa e ngjyrës dhe private Elementet gjurmë, vitamina. Në duhet të jetë një ushqim shumë proteina (proteina), të jetë i pranishëm në sasi të mjaftueshme, zink dhe hekur, kalcium është shumë e rëndësishme. Ne gjithashtu nevojë për jod, krom, magnez, kalium, mangan, silikon, zink dhe squfur. E rëndësishme biotin vitaminat, vitamina C dhe E - dhe mundësisht në formën e frutave natyrore dhe perimeve.
Nëse flokët tuaj rriten, pini më shumë qumësht, hani lakër Bruksel, mish, soje, perime të verdhë dhe të gjelbër dhe fruta, bollgur. Përfshirja e bishtajore më shumë në dietë dhe të sigurt - arra. Very useful si maja që bën birrë dhe kafe oriz.
Përveç ushqimin e duhur, rritja e flokëve pozitivisht ndikon në një procedurë të tillë, si një masazh. Nëse ju nuk mund të shkoni në një trajtime profesionale masazh, nuk e humbni shpresën: masazh kokës është në dispozicion dhe në shtëpi. Bëni masazh furçë plastike në dush dy herë në ditë - të rrumbullakta dhe në mbrëmje, massaging kokën e tij me gishtat e tij gjatë krehje. Për të zgjedhur një furçë të mirë krehje masazh.
Është gjithashtu e dëshirueshme që uji ju larë kokën juaj është i butë. Përdorni maska dhe të forcojë gjithashtu balms, fërkim me lëvizjet masazh.
Masazh - një mjet i shkëlqyer për të stimuluar rritjen e flokut. Masazh uluchaet furnizimin me gjak, dhe prandaj e përmirëson fuqinë e flokëve, ata rriten më shpejt dhe të bëhet më të shëndetshëm.