Kujdes flokeve. > Si për të rivendosur ngjyra e flokëve: nëse ngjyra e flokëve nuk ka dalur

 
 
Kujdes flokeve. > Si për të rivendosur ngjyra e flokëve: nëse ngjyra e flokëve nuk ka dalur
Si për të rivendosur ngjyra e flokëve: nëse ngjyra e flokëve nuk ka dalur

Nëse ju merrni një ngjyrë të lehtë se sa e dëshiruar, atëherë duhet të aplikohen bojë përsëri për 5 minuta, pastaj lani flokët tuaj përsëri.


Ka ngjyra e kohëve të fundit e natyrshme që mund të pikturoj dhe flokë gri, ndonëse i parëndësishëm. Ngjyra tilla conventionally quajtur Semi. Në mënyrë tipike, ato përdoren për të fshehur flokët e parë gri, duke i dhënë një hije në modë flokët e zbehtë, djegur dhe revitalize flokët pas perming.

mekanizmi i veprimit të këtyre ngjyra është se grimcat e bojë depërtojnë në poret dhe fissures e flokëve, fshikëz flokët nga jashtë. Kjo do të thotë se të lirshme flokët, poroz me ngjyrë shumë më mirë se sa të gjallë, të ndritshme dhe të shtrënguar.

gjysmë-ngjyra të përhershëm në dispozicion në lëngët, gjysmë-formë likuide dhe në formën e krem dhe shpesh përfaqësojnë një sapun zgjidhje alkool e ngjyra dhe parfume.

ngjyra

në formën e krema zakonisht përmbajnë emulsifiers shtesë, dhe detergjenteve. Krahasuar me ngjyra të lëngshme ata kanë një numër të avantazhe. Ata më të mirë të përmbahen flokët, ato janë më të lehta për të përhapur në mënyrë të barabartë mbi sipërfaqen e flokëve, më të lehtë për të dhënë, dyqan.

ngjyrë e lehtë për të sapun në një shumë e lehtë për t'u përdorur - rezultat i arritur gjatë larjes së kokës. Në qoftë se flokët është shumë e ndyrë, diçka për të lyej ngjyra e tyre larë me kujdes, fshiu me peshqir. Pastaj vendosë boja mbi një qime pak lagësht. Wetted shampo për t'u ngjyrosur flokët me bollëk, deri sa një fërkim është shkumë e trashë që pengon bojë dalë. Pas kohë mbajtja e bojës është jashtë larë me ujë të ngrohtë.

gjysmë-ngjyra e përhershme zakonisht është e paqëndrueshme, kështu që nëse doni të mbajnë ngjyrë e dëshiruar mund të përsëritet për çdo toning larë disa herë në muaj.

Këto shampoos janë projektuar kryesisht për të revitalize, për të bërë më të gjallë natyrore ngjyra e flokëve, kështu që zgjidhni një shampo që hije që përputhet me ngjyra natyrale e flokëve. Kështu, flokët kafe nën ndikimin e shampo të njëjtën ngjyrë janë të gjallë një ngjyrë të bukur të verdhë, dhe flokët e shurdhër, lyer shampo artë, të merrni një shkëlqim ari e bukur. Flokë-flokë kafe, larë me shampon e ngjyra ngjyrë e kuqërrmemtë, do të bëhen më të gjalla, me një nuancë kuq pak. Flokë-flokë ngjyrë kafe nga shampo njëjta do të jenë me ngjyrë bakri. Së fundi, qime ngjyrë kafe të errët-flokë, sofër fizikisht shampo, do të bëhet një vale të ndritshëm të kuq.

Aplikimi

Color Shampo për flokë të errët nuk mund të japë ndonjë efekt. Pas shampoos tilla janë vetëm për zbukurim, dhe flokët bjond zakonisht goxha.

flokët Dark mund të para-rrufetë, dhe pastaj ndreq shampo për t'u ngjyrosur, të marrë një shumë nuanca brenda rang të njëjtë në përputhje me mode dhe humor.