Kujdes flokeve. > Si të aplikoni krem - stilist Këshilla > fytyrë Kozmetike akull

 
 
Kujdes flokeve. > Si të aplikoni krem - stilist Këshilla > fytyrë Kozmetike akull
fytyrë Kozmetike akullWatch se si të bëjnë akull kozmetike për lëkurën e fytyrës - Top Ten efektive receta bukuri ballë akull.

akull kozmetike për bukurinë e lëkurës litsa.O pronat tonik e akull për bukurinë e një personi të njohur për një kohë të gjatë: për shembull, e famshme Catherine II përdoren për ujin e larë në mëngjes me kube akulli. Dhe ata kanë të drejtë! Në fund të fundit, këtë "akull" dush jo vetëm e ndihmon zgjoheni trupit, por edhe një efekt i dobishëm në lëkurë, freskuese të saj.

Kur ju prek akull të lëkurës një ftohje e menjëhershme të saj rushes gjakut në lëkurë, forcon poret, stimulon proceset metabolike. Kjo përmirëson elasticitet lëkurës, ajo duket më shumë të freskëta, dhe vjen nga faqet e tenderit turret.

Nga rruga, mund të jetë akull freskuese jo vetëm në fytyrë, kjo procedurë nuk është më pak dobishme për qafë dhe décolleté. Zhduk e lëkurës me akull kube më të mirë dy herë në ditë, dhe këtë e bëjnë në një ritëm mjaft të shpejtë, për të akull shpejt mbi lëkurë, pa ndaluar në vendet e zgjedhura.

Procedura e larja e akullit do të jetë akoma më e dobishme në qoftë se ju nuk do lëkurës shërohet me një peshqir dhe do të lejojë që të thatë vetes. Pse? Për lëkurë të lehtë mund të absorbuar të dobishme substancave që ju "fut" në akull. Akull Pas për kozmetike procedurat mund të ketë përbërje shumë të ndryshme!
Çfarë akull për
fytyrë
Shumë i dobishëm për akullore fytyrës nga të ujit mineral. Vetëm pour se në moulds dhe vënë në frigorifer. Në këtë formë do të ruhen të gjitha ato ushqyesve, e cila është e pasur me ujë nga burime minerale. Akull prej ujit mineral është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës pa përjashtim. Mund të përdoret për qëllime kozmetike dhe një çaj jeshil të fortë, e cila ka gjithashtu një efekt tonik më thatë, dhe me yndyrë, si dhe lëkurë normale.

Vera për lëkurën e veçanërisht të mirë, sepse ai ndihmon në luftën kundër lëkurës inatosur dhe pimples. Përgatitja e tyre si vijon: lë mori e uzinës brenda 11 ditëve të ruajtura në frigorifer, atëherë shtrydh lëng prej tyre. Paralele urtë gatimi çaj. Në gjysmë filxhan i urtë Është shumë e marrin 2-3 tbsp. lugë lëng Aloe, të përziera dhe të derdhur në moulds për akull. Fytyre gjithashtu është zvogëluar akull me zierje e bimëve. Për këtë qëllim, celandine të përshtatshme, lule kamomil, i urtë.

Për përmirësimin e Rusisë bukurinë fytyrës përdoret një akull argjendi. Ata morën një monedhë argjendi, një ditë të mbahet e saj në ujë, dhe nga ky ujë nuk akull. Silver ka pastrimin dhe dezinfektimin pronave.

lëkurës zbardh dhe pastroj atë nga spote pigment do ngrira uji oriz. Rajs është i larë dhe i zier në një numër të madh ujë. Kur oriz i zier është plotësisht e butë, ajo hedh në ekran, dhe lëng mishi të ngrira në frigorifer dhe të përdorni për 3 ditë.

Si një lëndë të parë për akull kozmetike mund të përdoren edhe një fletë gji. Për ta bërë këtë, ajo duhet të digjem dhe të ngrirë supë me lëng mishi. Ky akull përkryer zbut lëkurën pas pastrimit procedurat fytyrë.
akull Fruta për ballë bukuri.

Efekt për rinovimin e lëkurës e ka akull e bëra nga lëng limon. Për përgatitjen e saj duhet të të shtrydh gjysmë limoni dhe të holluar gotë lëng limoni e ujit të ftohur të ziera. Përzierje rezultuar të ngrira në moulds.

Jo më pak efektiv agjenti zbardhues - është akull i grejpfrut. Fruta duhet të jetë i ndarë në feta, lëvozhgë nga filmat, dhe pastaj të ngrijë. Të lëkurës mund të fshihen feta drejt e grejpfrut! Pas fërkim nuk pije lëng nga sipërfaqja për 10-15 minuta.

Si një tonik, ju mund të përdorni "shalqi" akull. Shtrydh lëng i shalqi pulpë dhe plotësoni tins e tyre e akull.

Kjo është sa shumë lloje të ndryshme të akullit kozmetike ju mund të bëni në shtëpi! Por, mos harroni, dhe kufizimet: larja me akull nuk mund praktikë për njerëzit që vuajnë inflamacion të lëkurës ose që kanë vasodilatation. Ju gjithashtu nuk mund të përdorni akull mbi plagët e hapura. Asnjë A nuk e kalojnë një procedurë kozmetike me akull menjëherë para se të nisej nga shtëpia gjatë sezonit të ftohtë.