Kujdes flokeve. > Si të hiqni njolla të zeza në fytyrën e

 
 
Kujdes flokeve. > Si të hiqni njolla të zeza në fytyrën e
Si të hiqni njolla të zeza në fytyrën e


Si të shpëtoj pika të zeza në fytyrë - comedones - Tips cosmetologists profesionale, maska dhe mjete të tjera tradicionale.

Njolla të zeza në fytyrë - comedones, pasi ato përfaqësojnë ubrat.Chto comedones, ata janë njolla të zeza, pse ata të shfaqen në fytyrën tonë? Le të përcaktojnë dhe pranojnë se njolla të zeza janë të oksidohet lëkurës yndyrë, por ata vetëm një rezultat i kësaj, yndyra të tepërta. Arsyet janë të shumta - gabimet në dietë, ndryshime hormonale, e gabuar aplikimin e kozmetikës apo cilësinë e tyre të dobët. Se të gjetur se çfarë shkaku i shfaqjes së njolla të zeza që më mirë të shkoni në dermatolog. Ne do të flasim për metodat parandaluese që të ndihmojë ju shpëtoj comedones, blackheads në fytyrën tuaj.
pika Zi dhe lëkurë

Për të merrni shpëtoj, mos harroni të përgatitur lëkurën për të Maska punuar në mënyrë efikase dhe efektive. Do të ishte më mirë nëse, para se të maskë ju pastroni lëkurën me një lëvozhgë, dhe në fund do të fshij nespirtovym tonik. Shpeshtësia e përdorimit të maskave - 2 herë në javë, dhe të larë kos mund të jetë një ditë.

Nëse keni dëshirë dhe kohë, të zëvendësojë lëkurë dush me avull. Përbërja e tij ujë fillore - valë dhe nja dy pika vaj esencial (ose çaj palisandër, barbarozë). Teknologji tabaka kundër njolla të zeza në fytyrë e zakonshme nuk është e ndryshme - derdhje përbërjen në një enë të gjerë, i mbuluar me një peshqir dhe për të mbajtur personi në traget. Disa beauticians pranojë mundësinë e heqjes së vetë-njolla të zeza comedones Pas dush - nëse bëni këtë, atëherë me shumë kujdes, duke i vënë nën leshi gishta për të evituar dëmtimin e lëkurës.
Maska kundër njolla të zeza në fytyrë

kënaqur petëzuara apo të kënaqur mbështjellë, do të formojnë bazën për maska e shquar të cilat do t'ju ndihmojnë të shpëtoj në fytyrën tuaj. Crush dy grusht i madh i Herkulit, dhe përzierje me një lugë çaji sode buke. Dhënë Përbërja dhe do të jetë bazë maskë që nuk i pëlqen të zeza pika-shkrihet qumësht e tij për një krem i trashë dhe e vënë atë në vende ku ka njolla të zeza, ose të përballet. Fshij e fshij nuk kanë nevojë - vetëm 10 minuta, pastaj pije.

Një ilaç i mirë për blackheads do të jetë një maskë balte. Përgatitja - si në versionin e mëparshëm të bollgur, por asgjë për të shtuar të balta nuk është e nevojshme, është në vetvete një adsorbent shkëlqyer. Mjaft blerë në dyqan balta të pastër të bardhë, përziejnë atë me ujë dhe përzierje përsëri për të vënë në fytyrë për 15 minuta.

Versioni i tretë i maskë kundër njolla të zeza - fig. Ky oriz filxhan shpëlarje tërësisht me ujë, e pastaj i hedh ujë të pastër të ziera gjatë natës. Në mëngjes uji nga nën oriz ju mund ta pini, atë të pastroj trupin, dhe oriz zë deri në gjendjen e slurry dhe në fytyrë për 15 minuta.

Dhe, së fundi, maskë e lehtë opsion, e cila i kontribuon Zhdukja e njolla të zeza - kefir. Thjesht larë dhe pije kefir atë pesë minuta më vonë - ajo përmban acidet se shpërbërjen e lëkurës yndyrë.

Dhe këshilla më shumë, edhe pse, në vend të një plani kozmetike - njolla të zeza mund të jetë ndriçohet deri, në qoftë se një javë për të zhdukur ato me peroksid hidrogjeni.

këshilla jonë dhe maska do t'ju ndihmojë të merrni shpëtoj në fytyrë dhe bërë lëkurën tuaj më tërheqës.

Разделы