Kujdes flokeve. > Vitaminat për rritjen e flokëve dhe bukuri

 
 
Kujdes flokeve. > Vitaminat për rritjen e flokëve dhe bukuri
Vitaminat për rritjen e flokëve dhe bukuri

Vitaminat mund të trashë dhe të bukur flokët, të kontribuojë rritjen e flokëve - Unë e di në disa vitamina për flokët duhet të paguajë të veçantë vëmendje.

Vitaminat për të fotoPrezhde flokët të gjithë një pyetje e vitaminave për flokët e lidhur me humbjen e flokëve, dhe humbje të cilësisë. Për një grua që kujdeset për pamjen e saj, kjo është veçanërisht e rëndësishme. Vitaminat për flokët kërkohet kur një dietë të ekuilibruar dhe e trupit i mungon vitamina dhe minerale. Ne krehër flokët çdo ditë dhe menjëherë shohin problemin. Në këtë artikull ne do të shqyrtojmë se çfarë të veçanta vitamina dhe minerale esenciale për rritjen dhe bukurinë e flokëve tonë dhe Cilat produkte janë më shumë.
Cilat vitamina janë të nevojshme për flokët tonë?

Cilat vitamina të nevojshme në flokët tonë? Para së gjithash, e flokëve vitamina esenciale B: thiamine (B1), riboflavin (B2), duhani acid, pantothenic acid, pyridoxine (B6), biotin (B7), inositol (B8), acid folik (B9), cyanocobalamin (B12). Vitaminat këtë grup përgjegjës për rritjen e flokëve, kështu mangësi e tyre mund të çojë në një dukshme (Në qoftë se jo e plotë) baldness.

Efekti i saj mbi rritjen e flokëve dhe siguron vitaminë E, e cila ofron qarkullimin e oksigjenit në gjak. Vitamina E jo vetëm ndihmon për të njom oksigjenit në gjak, por edhe mbështet sistemin imunitar. Kështu në qoftë se ju dëshironi të keni flokë të gjatë dhe të shëndetshme, të sigurohemi që ju të merrni sasinë e kërkuar të kësaj vitaminë.

Për të parandaluar humbjen e flokëve të ndihmojë vitaminë C. Gjithashtu, është aktive përfshirë në procesin e furnizimit me gjak, në veçanti, mbështet punën capillaries. Shkaqet e humbjes së flokëve mund të bëhen të vitaminës A mangësi, e cila rrit rezistencën ndaj infeksionit.
Vitaminat për flokët dhe ushqim

Sigurisht, ju mund të plotësoni të trupit me vitamina, duke marrë vitaminë komplekset, por është e qartë se mënyra më e lehtë për të njom të trupit vitaminat e nevojshme për rritjen e flokëve - marrë ata nga ushqimi. Duke ndjekur një dietë të veçantë, një pjesë e të cilave do të përfshijë ushqimin, të pasura me vitamina e listuara më sipër, ju mund të parandaluar humbjen e flokëve, për të përshpejtuar rritjen e tyre dhe pamja e përmirësuar.

Në mënyrë që të njom vitamina B përfshijnë në trupin tuaj të përditshme flokëkuq dietë, krunde, vezë, fasule, lulelakër, soje produkteve, arra. Ju do të shihni se sa shpejt dhe me mirënjohje për t'iu përgjigjur të tillë Tabela flokët tuaj.

Përveç vitaminave, flokët duhet të sigurohet me një proteine që është bazë "ndërtimin" materiale për flokët. ushqime të proteinave mund të jetë gjithashtu i pasur dhe B-vitamina, të cilat do t'ju lejojë të arritur efekt të dyfishtë. Këto produkte me dhunti të shumta përfshijnë mish viçi mëlçisë dhe maja që bën birrë, të cilat përmbajnë vitamina të nevojshme për rritjen flokëve. Si shtesë për dietë ditore si burim vitamina për flokët mund të marrin 2 lugë lecithin, e cila është një burim i shkëlqyer i proteinave.

Në luftën për të fortë, flokët të shëndoshë, i trashë, ju do të jetë në gjendje të ndihmojnë proteine sojë. Sojë - është kryesisht një rritje vitaminë A. Në barnatore shitur enët soje të ndryshme, të shëndetshëm, e shijshme dhe të lira. Gjithashtu shumë proteina dhe vitamina të tjera që janë të dobishme për flokët, djathë yndyrë të ulët, bishtajore, prodhimet e detit, vezë, kos, peshk.
Vitaminat për flokët dhe çështje të shëndetit

Një arsye tjetër për rritjen e ngadaltë dhe humbje edhe më e flokëve (Split përfundon, thatësi, brishtësi) mund të jetë një problem me gjëndër tiroide. Është e kontrolluar me vlerë me një specialist. Pastaj ju duhet të me vëmendje të veçantë për të konsideruar se produkti përmban të rëndësishme jod. Ajo mund të gjendet në karrota dhe fasule soje, lakra dhe spinaq, arra dhe mel.

Përveç direkt vitamina për rritjen e flokëve dhe nevojat e bukurisë dhe shumë elementët gjurmë. Pra, ngadalësojnë humbjen e flokëve, të stimulojë e tyre rritjen e magnezit dhe silikonit, për forcën dhe famë të flokëve të nevojshme squfurit dhe të zinkut, të ndritshme ngjyra dhe elasticiteti i selen bashkangjitur dhe fosfor.

Masat për të rivendosur flokëve derdhje duhet të përfshijnë Përdorimi i vitaminave të veçanta, sigurohuni që të programit kujdes të përdorni maskë flokët. Kështu, flokët tuaj do të shumë të pasura me vitamina të dobishme. Kjo qasje e integruar, sipas profesionistëve mund të gjeni vitamina për rritjen e flokëve bukuri kohë të shkurtër dhe me rezultat më të dukshme.

Irina karel në mënyrë specifike për
Arabio.RU Grave Revista

Më shumë mbi Vitaminat për bukurinë dhe rritjen e flokëve
Si të rriten flokët e gjata - këshilla për ata që duan të kenë luks
flokë të gjatë Alopecia - mjetet juridike popull që do të ndalet në rënie dhe përshpejtuar rritjen e flokëve
maska e flokeve - maskat e shumë recetave për bukurinë, madhështi dhe rritjen e Flokeve
Vitaminat për rritjen e flokëve dhe bukuri -
shqyrtime
Alla
Nëse keni nevojë për vitaminat natyrale për bukurinë dhe rritjen e flokëve, pastaj ka asgjë më të mirë se aloe. Ai përmban vitamina B, C dhe E, si dhe Beta-carotene, dmth, vitaminë A, e cila, si të gjithë e di, dhe është Vitamina rritje, duke përfshirë edhe flokët. Maska e thjeshtë - shtrydhje ulët gjeth aloe, shtrydh lëng, përzierje me një vezë e verdhë veze dhe një lugë çaji mjaltë në flokë dhe del me të larë pas gjysmë ore. Në të njëjtën skemë mund të jetë të bërë pluhur e naftës në një raport prej 1-1. Ju merrni vitamina natyrale për rritjen e flokëve tuaj, ata do të jenë më të fortë dhe shkëlqyer.

Victoria
Unë pajtohem se vitamina për flokët në mënyrë ideale të merret nga produkteve, por në qoftë se flokët tuaj është e relaksuar, mos prisni - blej në zgjidhje të naftës farmaci vitamina të domosdoshme dhe ju shtoni ato rënie një maskë flokët, unë kam dy javë njoftim ndryshime pozitive.

Jeanne
Të gjitha vitaminat për bukurinë dhe rritjen e flokut janë të përfshira në lakër deti. Unë kredi e saj dhe të bëjë një maskë - blej tharë, thith off, kalojnë nëpër mulli dhe kjo masë e butë është vendosur në bazë të flokëve, diku në gjysmë ore para larje. Rezultatet janë shumë të kënaqur.

Разделы