Kujdes flokeve. > haircuts Grave për flokë të gjatë > hollë flokëve - kujdes, maska, flokët

 
 
Kujdes flokeve. > haircuts Grave për flokë të gjatë > hollë flokëve - kujdes, maska, flokët
hollë flokëve - kujdes, maska, flokëtflokët e hollë nuk është një problem, është vetëm e rëndësishme për të zgjedhur flokët, si dhe mjetet dhe receta kujdes.

Kujdesi për gramotno.V flokët e hollë se problemi kryesor i hollë flokët? Para së gjithash, në butësia e tyre, dhe kështu keq. Kështu kujdesit për flokët delikate duhet të drejtohet kryesisht në konsolidojnë pushtetin e tyre dhe volumi. Për këtë arsye, mjetet e specializuara janë shampoos dhe kozmetika e tjera, duke shtuar vëllimit të flokëve. Por ka një sekret të vogël - pas përdorimit të çfarëdo mjeti e flokëve nevojë për kujdes krehër. Nuk rekomandohet për kujdesin e hollë shampoos flokëve, të cilat gjithashtu përfshijnë ajer te kondicionuar, si dhe pije vete. Çdo korrigjim në rastin e flokëve të hollë, shkoni direkt në flokët e lagur, shpesh e tyre së bashku dhe shkopinj rezultat e bën të pamundur për të bërë një stili të bukur apo e flokëve. Një se pije? Ajo rezulton se një nga mjetet më të mira për e ujit mineral me gaz, e cila nuk të përkeqësojnë plus forcon flokët nga minerale.

Pastaj nuk janë mjete të specializuara për kujdesin dhe forcimin e flokët e hollë. Gjëja kryesore që ata nuk përmbajnë yndyrë. Specialistët Flokët e këshilloi t'i qasen çështjes tërësisht dhe të japin të tilla recetë - duke përdorur trenat direkt për forcimin e flokëve keratin, para se të përdorni të shpërndajë në pilulë kalcium me ujë të ngrohtë dhe përzierjen e dy strukturave, në këtë rast, me efektin e aplikuar këtë Maskat do të jenë dukshëm më e lartë ndjekur shembullin e ujit mineral të njëjtë me kalcium, që kemi diskutuar më sipër.
Kujdesi për flokët gjobë - receta popullore, maska

Maskë për flokët gjobë kanë të njëjtin problem si kozmetike - për të forcuar flokëve, për t'u dhënë atyre ushqimin e duhur. Këtu është recetë që ne rekomandojmë:
• maskë e bukë e zezë - gatuaj bukë me ujë mineral dhe bind flokëve. Mbajeni për dhjetë minuta, pastaj tërësisht pije e flokëve thatë dhe menjëherë krehër.
• Maskë me drithëra - thekon në një mulli kafeje të bluaj, përzierje me ujit në temperaturë dhome derisa gjendja e slurry dhe flokët e hollë. Mbani një e katërta e një ore, pije mirë, që të gjitha mbeturinat e maskë u larë larg.
Këto receta popullore për kujdesin e flokëve të hollë janë të mira jo vetëm si maskë e flokëve, por edhe si një mjet për larjen - pas aplikimit tuaj flokët do të jetë të bukur dhe të pastër.
Nëse doni të lani flokët tuaj, keni një recetë me vezë e verdhë veze. Ajo lidhet me një shumë të barabartë të vajit të lulediellit dhe aplikohet mbi flokët e hollë para se të lahet në njëzet minuta. Përveç ndërtimit, jep flokët shndrit.
Hairstyles për
flokët gjobë
Natyrisht, askush nuk ka të drejtë për të zgjedhur për ju hairstyles të modës. Megjithatë, ka disa këshilla për të ndihmuar pronarin e flokëve gjobë për të bërë të tyre flokët më i shtruar dhe në të njëjtën kohë origjinal.
Pra, kjo është ajo që do të flokëve dhe të hollë efekt flokëve
-
Multilevel flokëve - Gërshërë Grooming nxehtë
- Gjatësia e mjekër të supe

rralla-endje ose ngjyrë shkumë -Goditje-tharje kundër
rritjen e flokëve
Dhe në fund disa fjalë në lidhje me ushqimin. Shpesh e flokëve të humbasë bukurinë e Mungesa e substancave të dobishme për ta - në mënyrë specifike për flokë të bukura Farërat janë shumë të dobishme si një kungull, luledielli dhe Bajame dhe ushqim deti.