Kujdes flokeve. > lëkurës me vaj > Pastrimit fytyrës

 
 
Kujdes flokeve. > lëkurës me vaj > Pastrimit fytyrës
Pastrimit fytyrës


Pastrimi person - një procedurë e nevojshme për të ruajtur bukurinë dhe ton lëkurë të fytyrës, pastrimin e fytyrës të bëjë me pastrimin e njëkohshme, përtëritje, dhe ushqimin e lëkurës.

Për procedurën për pastrimin e fytyrës - një metodë e spastrimit personi më i të përballet me aktualen.Nashe është e hapur për të gjithë era dhe moti i, kështu që personi pastrimi në intervale të rregullta është një domosdoshmëri për cilindo që e çmon të rinjtë dhe shëndetin e lëkurës. Së pari ju duhet të vendosë se në çfarë mënyre ju preferoni për të kryer pastrimin e personit për të bërë këtë shtëpi shumë, duke përdorur maska fytyrë, apo të shkoni në sallon bukurie. Vini re se Bukuria është tani zhvillimin e teknologjive të reja, dhe për të pastruar është jo vetëm efikase por edhe shumë të këndshme, që për një grua shumë e rëndësishme.

Le të mos tërhiqni macja nga bishti dhe të kërkoni në më të famshëm procedurat për pastrimin e një personi për të zgjedhur alternativa më e mirë është për lëkurën tuaj.
Pastrimi përballen me maska

maskat e fytyrës nuk janë vetëm mënyra më e thjeshtë dhe i përshtatshëm pastrim, por edhe shumë të efektshme. Sidomos e mirë janë për faktin se shtëpi për të përballet me pastrim janë përdorur kryesisht në natyrore maska, dhe prandaj përjashtohet në të është faktor i refuzimit, alergji. Vlerë vuri në dukje se teknologjitë e reja kanë ardhur në këmbë e perimeve dhe frutave, ofruar si një maskë të përballet me versionet e tyre të pastrimit dhe përtëritje Personi, të tilla si placentë.
pastrim fytyres me lëkurë

Me trajtim lëkurë lëkurë mund të ndahet në mekanike dhe hardware. Mekanik lëkurë zakonisht kanë masazh me pastrim drogës, e cila shpërndarë dhe për të hequr qelizat e lëkurës vdekur. Më thjeshte e pajisjeve është lëkurë brossazh, bëhet përdorimin e brushave të veçantë e rradhës, të cilat janë pastruar, dhe masazh lëkurës. Pas tij janë më të sofistikuara vakum dhe sistemin tejzanor pastrimin e lëkurë të fytyrës.
Vakum pastrimi personi

lëkurë vakum ka si pluses e saj dhe minuses. grykë vakum ngjiten në lëkurë, i heq lëkurën e tepërt poret e sebum, ngecjet e trafikut dhe ndotjes yndyror, i cili është një kullimit e mirë limfatik efekt, përmirëson çehre. Vakum pastrimi personi më pak të dhimbshme, në vend se mekanike. Megjithatë, më pak efikase, kështu që është e mirë për të përdorur atë në kombinim me trajtimin mekanik, brossazhem, si dhe në përgjithësi Procedurat për mirëmbajtjen e lëkurës ton.

Pastrimit fytyrës ultratingull
Gjithashtu, netravmatichnostyu e saj të mirë. Lëkura është e lagur me një të veçantë mesme e kontaktit, e cila është nën ndikimin e ultrazërit, si ajo boils, lulëzim shkaktuar nga qelizat e vjetra e shtresës së sipërme të epidermë, znachitalno që rrit rigjenerimin e indeve, zbutjes rrudhave. Dhe nuk ka skuqje. Një person pastrimin e procedurave në një muaj është e mjaftueshme bërë lëkurën tuaj duken të duhur, të rinj dhe të shëndetshëm. Tjetër plus një person pastrim - qeliza të rinj janë më të favorshme dhe me shpejt ndikimin e perceptuar të krem dhe maska që ju të bëni në shtëpi, dhe Efekti i përdorimit të tyre rritet dukshëm. tejzanor pastrimi nuk është i rekomanduar për gjysmën e dytë të shtatzënisë, tension të lartë, problemet e sistemit kardiovaskulare dhe tumoret.
Ana - kozmetike për fytyrën spastrim

Ka mënyra të tjera, të tilla si person pastrimi kimik me përdorimi i kozmetikës AHA përmbajnë gidrokisloty. Ky pastrim është më e mirë bëjnë në kabina, si keqpërdorim mund të shkaktojnë acarim të lëkurës dhe reagimet alergjike. Dhe mos harroni se gjëja kryesore pastrimi personi - jo të pastër fytyrën e rreshtit të gjithë dhe të gjitha të jetë e mundur mënyra, dhe e bëjnë fytyrën tuaj të ndritur, të pastër dhe të bukur. S'më pëlqen çka janë duke bërë çdo gjë, por atë që është e drejtë për ju.