Kujdes flokeve. > maskë flokët e rënë

 
 
Kujdes flokeve. > maskë flokët e rënë
maskë flokët e rënë

Për të trajtuar humbjen e flokëve dhe maskat janë përdorur për të bërë, si rregull, rregullisht, çdo 2-3 javë. Gjitha maska me kujdes rubbed në flokët në rrënjët e flokëve para se të larë kokën. Por të kujdesshëm me ngjyra e flokëve, sepse ajo mund të ndryshohet lehtë, veçanërisht për blondes.


Që përputhet me maskë flokët tuaj, fshij në rrënjët e flokëve dhe të mbuluar me celofan dhe kokë me një peshqir. Pas 2 orëve të lajë flokët dhe zierje shpëlarje.

Maskë për flokët bjonde
Këna 1 lugë gjelle (jo slides) për përzierje me 1 lugë gjelle e zier ujë, 1 lugë gjelle kos, disa e karafil të hudhër i grimcuar, 1 / g teaspoons kakao, 1 lugë çaji mjaltë. Gjitha përzierje tërësisht, atëherë për të marrë masa shtesë 1 vezë dhe përzierje përsëri.

maskë për flokët e errët
Duhanit nga një cigare të investoj 0,5 gota çaj i fortë brewed. Add to 1 lugë gjelle e këna dhe qumësht podkisshego. 1 e verdhë veze veze, dhe 1 lugë çaji të vitaminës A në vaj, vaj buckthorn detit dhe kakao. Kjo duhet të llokoçis përzierje në një shtet homogjen, shpërbërjen e një dush me ujë.

Për flokët e hollë dhe të brishtë sugjerojnë të bëjë një maskë të tillë: 1 teaspoonful e majonezë, mjaltë, lëng aloe, 1 chesnochinka integruar. Llokoçis, dhe fshij në lëkurë për 3-4 orë që të lidhin kokën poli-etilenit me një shami. Pastaj tërësisht laj me shampo.

maskë për flokët e thatë
Rodhe 1 lugë gjelle (ose ulliri) vaj, 1 e verdhë veze, 1 lugë çaji mjaltë. Konjak 1 lugë çaji. Mix dhe aplikoni një maskë për flokët tuaj. Mbajë një petë për 2-3 orë dhe pije dhe me shampo.

maskë për flokët me vaj
2 tablespoons ngacmoj, 2 lugë ngjyra kumak, 1 lugë gjelle e leh dushk, pour 1,5 litra ujë të valë. Për 30 minuta, kullimin dhe shpëlarje me bollëk përbërjen e flokëve mbi një pellg disa herë.
Përdorim normal me ujë, pasi procedura nuk është e nevojshme.

maskë për flokët normale
Vlon uji pour një përzierje e bimëve. Në 200 g ujë: 1 lugë gjelle e kamomil, 1 lugë tryezën e limonit-maj, 1 lugë gjelle e ngacmoj. Pas 30 minutash të ikjes, të lëngshme shtoni vitamina A, B, B12, E (në vaj) dhe shkërmoq në lëngët e kore bukë thekri. Pas 1 5 minuta për të shkaktojë shumë të flokëve dhe të lënë një film i 1 - 1,5 orë. Për komoditet, rreth kreu pecetë povyazhite. Shpëlarje me shumë ujë të rrjedhshëm.