Kujdes flokeve. > maska e flokeve

 
 
Kujdes flokeve. > maska e flokeve
maska e flokeve


maskë e flokeve - mënyra më racionale për të mbrojtur dhe kujdesur për flokët maska do të mbrojtur flokët nga ambienti, t'i bëjë ata më të shndritshme dhe i butë, maska edhe japin flokët tuaj të ushqyesve të nevojshme.

Zgjedhja e një maskë për volosEsli ju dëshironi të keni të bukur dhe të shëndetshme flokët, pastaj do të thotë thjeshtë dhe më efektiv të mbrojtjes dhe të kujdesit Maska janë flokët. Ata mbrojnë flokët nga agresive ambientin e jashtëm, t'i bëjë ata më të ndritur dhe të butë të qetë, të japin ushqyesve. Përdorni maska e flokëve varet nga gjendja flokët e tyre - në qoftë se ata marrin të sëmurë, të bërë maska 2-3 herë në javë, parandaluese dhe jo një herë në muaj.

Për të marrë rezultate maksimale, zakonisht ekspertët rekomandojnë Ne të ndryshojë periodikisht maskë për flokët, kështu që ne do t'ju tregojë për të gjitha ndryshme do të thotë të kujdesit. Fillim se do të dalin në do të thotë që ju mund të bëni vetë në shtëpi, ata janë efektive dhe nuk shkaktojnë alergji.

Marrja e vendimeve për t'i dhënë vetes një maskë për flokët, ju duhet të dini disa rregulla të thjeshta. Gjëja më e rëndësishme - për të aplikuar në flokët duhet të Maska Vetëm fllad i përgatitur, chafed edhe deri homogjene. Mbani përbërja e flokëve duhet të specifikohen në mënyrë rigoroze kohë, atëherë flokët duhet të lahen me themel.

Ndoshta flokët më të butë dhe në të njëjtën kohë efektive janë maskë balta e flokëve. Zanafilla e të drejtën që ata të marrin njohura bukuritë Nefertiti dhe Kleopatra. Clay maska flokeve absorbuar ndotjen, flokë të pastër dhe të kokës, të stimulojë e tyre microcirculation, japin volum flokëve, duke mos i bërë ata të rënda kanë një funksion të rëndësishëm antiseptik.

maska e flokeve nga balta janë të thjeshta, në mënyrë të lehtë për të bërë dhe në shtëpi kushtet. Argjilë mund të blihen në farmaci në formën e pluhura të thatë apo xhel. I hedh ujë atë në proporcionet e paraqitura në udhëzimet, konsiderohen optimale konsistenca e krem i trashë. Bëni maskë balta e flokëve 2 herë javë. Mbi flokët e lagur të shkaktojë gatuar balta dhe u nisën për në 15 minuta, pastaj butësisht masazh kokës dhe gradualisht larë balte. Në qoftë se balta është larë larg një shumë të flokëve, nuk ka nevojë për t'u shqetësuar - ai flokët e vdekur, e cila ende mbajtur përkohësisht në follicles flokët. Maska e flokeve me argjilë të bardhë, janë më të efektshme mbi një rrotull dhe flokët e brishtë, maska e gjelbër, flokët e lufton me seborrhea, të verdhë zbokth, lëkurë soothes inatosur, kokat e kuqe, Blue pastron dhe mbron flokët, qull e tyre me oksigjen.

Më të shpeshta dhe në të njëjtën kohë janë efektive maskë Flokët e kefir ose kos, të cilat janë më të përshtatshme të thatë dhe flokëve normale. Mjaft e shkaktuar ju keni nevojë për lëvizjet e butë fshij atë në flokë dhe lëkurë e kokës, pastaj mbuluar me fletë metalike dhe kokë krye të lidhin një peshqir. Mbani maskë për 10-15 minuta, pas së cilës larë me ujë.

Shumë i mirë në kërkim të flokëve pas maskë bukë-bimor flokët. Bëni një ngjyrim të pjesëve të barabarta të gjethe delli, kamomil, i urtë, borzilok (Lugë gjelle e barishte përzierje për një gotë me ujë të zier), dhe në këtë ngjyrim thith bukë e zezë, atëherë fërkoj qull me miell misri të ngrohtë në lëkurë e kokës dhe flokët. Vendos cap plastike. Ngjajnë në këtë formular për të një orë ose dy, pastaj hiqni kapak, flokët e pije me ujë të ngrohtë dhe tharë në ajër.

Gjeni një recetë e mirë për një maskë ju mund të shihni maskë flokët, ku përfaqësuar më shumë se njëqind versione të ndryshme të produkteve të kujdesit të flokëve: maska maskë për flokët e thatë maskë flokët me vaj për kujdesin e flokëve në dimër Maska ndalur humbjen e flokëve dhe rrit rritjen e flokëve, maska për flokët të lehta, maskë flokët, duke eliminuar zbokth dhe të tjerët. Rreth

Разделы