Kujdes flokeve. > maska e flokeve > Zgjedhja e një ngjyra e flokëve

 
 
Kujdes flokeve. > maska e flokeve > Zgjedhja e një ngjyra e flokëve
Zgjedhja e një ngjyra e flokëve


Çdo person ka të vet llojit të veçanta të saj paraqitjes, Në varësi të cilën dhe duhet të zgjedhin të saj apo se ngjyra e flokëve
.
Si te zgjidhni color balance të jetë - bjonde apo zeshkane? Një ndoshta e kuqe? Tani nuk është problem - Kompania kozmetike na thërrisni për të ndryshuar me ndihmën e shkume, shampoos, me ngjyra. Një nga tim ndryshime të dashurën ngjyra e flokëve të tyre çdo 30 ditë - kjo nga parimi i saj. Për shkak të këtyre eksperimentimeve, kemi ndonjëherë edhe të marrë në lufton (shkurtimisht). Ajo, Ju shikoni, jo si kur nuk isha shumë i ka hije të flas në lidhje të re ngjyra e flokëve të saj. Dhe çfarë nuk do të thotë se dje, kur ishte engjëll bukuroshe bjonde, dhe tani diçka në të zezë dhe të kuqe si kabinete kineze, dhe moshës rreth dyqind vjet. Vetëm dy ditë më parë ne kemi një tjetër përplasje ka ndodhur, dhe tani nuk është kumbues, defekt. Dhe unë te laj gjynahet për fajin tim, unë jam i shkruar këtë artikull, i cili menjëherë dërgoni e-mail. Unë shpresoj që ajo i pëlqente punën time, dhe ne jemi në mbrëmje kudo të shkojmë.
llojin e jashtme dhe ngjyra e flokëve.

Çdo person ka të vet llojit të veçanta të saj paraqitjes, Në varësi të cilën dhe duhet të zgjedhin të saj apo se ngjyra e flokëve dhe madje edhe një hairstyle në modë. Kjo, unë nuk mendoj, dhe zotërinj stilistët. Ata Ka dy lloje themelore - të ngrohtë dhe të ftohtë.

Lloji i ngrohtë në "smuglyanok" - është kur ka një lëkurë të artë ose ngjyrë pjeshke, sy kafe, qelibar ose të errët të gjelbër, dhe të afërmit flokët e bakrit, ngjyrë kafe të errët apo kafe.

Ata janë të inkurajuara për të pikturuar në ngjyrë të kuqe, të artë rrezet e diellit dhe arrë ngjyra. Të gjithë hije e përhirtë dhe zonat e zbehtë-kafe janë në një njeri duken të panatyrshme dhe do të bëjë daljen e tij më vonë. Kjo Lloji i ngrohtë.

Lloji i Ftohtë përfshin gri, e zezë (ngjyrë kafe të errët), blu, sytë gri-jeshile, lëkurë të lehta, apo flokët rozë apo hirit hije të ftohtë nga kafe e hapur për të krahut të një korb i.

Se këta njerëz duhet të shmangur ngjyrave të ndritshme të artë, e kuqe. Stilistët janë këshilluar për të zgjedhur bjonde, kafe me argjend hije, si sofër e zezë dhe të kuqe - burgundy,, piper i kuq. Këtu duhet të jetë e kujdesshme (të dashurën, ju lutem!) - Zi ngjyra shumë ndan tiparet dhe pse e vjetër. E njëjta gjë mund të thuhet e platinum hije a la Marilyn Monroe, e cila theksoj më të vogël personi me të meta.
Si për të mbajtur dhe ngjyra e flokëve të shëndetshme.

Ata që pikturuar gjatë gjithë kohës, ato bëhen të thata, famë e tyre humbasin pushojë për të luajtur. Për blondes, flokët e të cilit natyrisht janë zakonisht tonik dhe thatë, ka fresheners ngjyra që qull flokët lehtë pigment dhe i mërzitur njëkohësisht (* L Oreal, Vivality, Wella, Schwarzkopf Profesionale). hues Dhuroni artë të lehtë - do të insistojnë kamomil. Mbushe një lugë gjelle me lule të thata kamomil të nxehtë me ujë dhe të japë një i ftohtë, lahesh këto rinses flokët infuzion pyes veten se çfarë e flokëve ishte e ndritur dhe të butë. Nëse nuk i parë herë, e treta me siguri. flokëve të Lehta janë gjithashtu të përshtatshëm dhe limon vaj limon, ata janë brighteners natyral plus eliminuar brishtësi.

Për të bojë flokët flokëverdhë ju mund të përdorni supë të peshore qepë. Kjo flokët të bëhen ton të ndritshme të artë. Është shumë për të përgatitur 30 - 50 g qepë peshore valoj në 200 g ujë për 20 minuta. Tendosje. Supë njomet floket pas larjes. Nëse flokët tuaj nuk është bojë mbi, Përsëriteni procedurën deri sa deri sa ju të merrni efektin e dëshiruar. Kjo zierje mund te korrigjoj dhe ka filluar të thinjet flokëverdhë. Mos kini frikë përdorin një hark në kujdesin për shkak të flokëve të saj erë të pakëndshme. Ai shkatërruar duke i larë flokët në mustardë.

problemet Dark flokët kanë rrallë, përveç se çështja e yndyrë dhe përfundon whipped. Por flokët e errët është i përshtatshëm për pothuajse çdo maskë Flokeve, agjentët ushqyese dhe shampoos. ndihmë Brown e flokëve zierje e rozmarinë - një degë për të mbushur 10 minuta dhe flokët pije. Jetojnë në jug mund të zëvendësojë arra rozmarinë e gjelbër.