Kujdes flokeve. > maskat e fytyrës > Largimi i flokëve në fytyrë

 
 
Kujdes flokeve. > maskat e fytyrës > Largimi i flokëve në fytyrë
Largimi i flokëve në fytyrë


Rritja e qimet e fytyrës - një problem shumë i mundimshëm për shumë gratë. Kjo është e kuptueshme, flokët e tepruar fytyrës në femrat, për dallim nga Meshkujt, mos na shtoni apo bukuria apo atraktiviteti. Plus probleme psikologjike.

Sot ne do të analizojmë arsyet e mundshme për rritjen e flokëve në fytyrën e një gruaje dhe flasin për teknologji për të hequr flokët në fytyrën e tij si në dispozicion metodat në shtëpi, dhe në sallon bukurie.
Arsyet për rritjen e qimet e fytyrës në gratë

Shumica e qimeve të rriten në cik e sipërme, mjekër dhe në fushën cheekbones. Dhe në mënyrë që të hequr flokët në fytyrën e një gruaje, ju duhet të gjeni që e ka shkaktuar shfaqjen e qimet e fytyrës. Shpesh është shenjë e çrregullim hormonal, që mund të shoqërohet me shtatëzanisë ose në drogë hormonal. Prandaj, para se të zgjedhin një mënyrë për të hequr qafe flokëve tepërt të fytyrës, gruaja duhet të rivendosur ekuilibrin normal hormonal, ndryshe do të heqja e flokëve vetëm një rezultat të përkohshme, dhe se ata së shpejti sërish në problem zonave. Të përcaktuar shkakun e rritjes së flokëve e fytyrës do të ndihmojë mjeku.

Një tjetër arsye për rritjen e mundshme të flokëve në fytyrën e gruas - të përdorur Njerëzit apo kozmetika, që të përshpejtojnë rritjen e flokëve. Le të thonë se ju jeni bërë një maskë për rritjen e flokëve, që do të ketë flokët e gjatë, flokët ndryshim. Këto droga mund të shkaktojë rritjen e një gruaje flokët jo vetëm në kokë, por në fytyrë.

Heqja e flokëve në fytyrën e një gruaje - mënyrat në shtëpi
Më themelore e të gjitha grave heqjen rrugën shtëpi flokëve - mori ato me piskatore. Por ka nuanca. Në të vërtetë, hiqni përballen me një grua të një ose dy qimeve në këtë mënyrë është me të vërtetë një shumë të thjeshtë, por plucking një numër i madh i flokëve mund të çojë në pasoja negative. Së pari, e qimeve nga fytyra është e rrallë larguar së bashku me follicles flokët, dhe për këtë arsye, mund të provokojë Rritja e flokeve në të tjera, më të dukshme dhe e vështirë. Në anën tjetër, gjëndër e flokëve gjatë heqjes së flokët nga fytyra mjaft lehtë trauma, e cila shkakton inflamacion, i cili mund të mbeten pas gjurmë.

Një alternativë është që të përdorin për largimin e flokët nga fytyra e një gruaje fonde të veçanta për depilim - krem, tretës Struktura flokëve. mjetet e tilla janë të përshtatshme për heqjen e flokëve në një komplot të madh lëkurës, ata lehtë mund të përballojë për çdo grua dhe të mund të shpëtoj prej flokët e tepërt të trupit për 1-2 javë. Por depilatory gjithashtu të aftë të shkaktojnë inflamacion dhe alergji, përveç kësaj, kur për përdorimin e tyre është e lehtë të humbasë disa qimeve që duhet të hiqet nga fytyra më tej.

Më shumë mundësi për heqjen e flokëve në zonat e mëdha Lëkura ka një qiri. Ai është përdorur në mënyrë aktive për të hequr qafe Qimet e padëshirueshme mbi buzët dhe faqet në zonë, dhe efektet e heqjes së flokët qiri në fytyrën e një gruaje mund të zgjasë nga disa javë për të disa muaj. Na vjen keq, por dylli është shpesh joefektive në hequr flokët nga muhabet e tij, si zakonisht flokët e tij në këtë fushë më të Hard. Gjithashtu, ekspertët rekomandojnë për trajtimin e qiri me kujdes Femrat me lëkurë të errët: si rezultat i largimit prej dylli e flokëve mund të probleme me pigmentim në zonat e trajtuara.
Largimi i flokëve në fytyrën e një gruaje - Bukuri

heqjen e fytyrës e flokëve duke përdorur elektrolizë është e shkëlqyer një rezultat i cili, për më tepër, vazhdon për një kohë të gjatë. Pas kësaj metodë lejon aktuale për të shkatërruar follicles flokët, të cilat na kursen nga rritjen e flokëve në fytyrën e gruas dhe siguron efikasitet të lartë kjo metodë e heqjen e flokëve. Por kjo procedurë do të jetë i sigurt, vetëm nëse ajo do të bëjë një teknik të kualifikuar. Ndër të metat Elektroliza - kosto dhe kohëzgjatjen e procedurës.

Kjo është e vërtetë për flokët lazer përballen me heqje. Gratë me lëkurës dritë, kjo metodë e ka hequr flokët e trupit të tepërt është më e gjithsej. Por gratë dark-skinned duhet të shikoni për një klinikë të ngurta me një personel i kualifikuar dhe pajisje të duhura, dhe gjithashtu kërkojnë bekimin për të hequr flokët nga fytyra e lazer dermatolog.