Kujdes flokeve. > maskat e fytyrës > Si të hequr rrudhat rreth syve

 
 
Kujdes flokeve. > maskat e fytyrës > Si të hequr rrudhat rreth syve
Si të hequr rrudhat rreth syve


Le të gjetur se çfarë kujdesin e njerëzve të lëkurës produkteve të vërtetë mund të ndihmojë shpëtoj rrudhave rreth syve, ose të paktën të bëjë të rrudhave sy pothuajse të padukshme.

Rrudhave rreth syve të shfaqet në të gjitha - dikush më parë, dikush më vonë. Arsyet për shfaqjen e rrudhave rreth syve mund të jetë përkeqësimi i gjendje të lëkurës, si dhe ndikimin e kozmetikës, dhe zakonin tonë të hedh një sy në Die apo dëborë. Lëkurën rreth syve është shumë e hollë, delikate, të prirur për të tharje, për shkak të cilat në sy në mënyrë të shpejtë rrudhave. Si grua për të zgjidhur problemin e rrudhave rreth syve - le të gjetur se çfarë produkte popullore kujdesit të lëkurës mund të ndihmojë me të vërtetë të heqin qafe rrudhave rreth syve, ose të paktën të bëjë të rrudhave rreth syve pothuajse të padukshme.
Si për të hequr rrudhat rreth syve - hidratues

Ne tërheqim vëmendjen për mjetet juridike popullore, të cilat janë aktive moisturize zonën rreth syve dhe për të ndihmuar të hequr rrudhat - një aloe dhe thelbësore naftës. Për shembull, aloe Vera - një moisturizer shquar popullor mjet që efektivisht heq lëkurën e thatë në fushat me probleme - rreth dhe nën sytë. Rregullisht lyej lëng Aloe thatë patches gjumit para se të lëkurës që të shpëtoj të rrudhave. Thjesht prishin fletë të freskëta dhe shtrydh pak e lëng direkt në lëkurë (por nuk në sy). Nese aloe vera nuk po rritet në shtëpinë tuaj, merrni xhel Speciale stabilizimin përmbajnë rreth 98% e lëng bimë medicinale, si dhe përdorimin e saj në luftën kundër rrudhave në zonat sy.

Një efekt hidratues shquar për rrudhat rreth syve dhe nën Sytë kanë vajra esenciale e prejardhjes natyrore. Pikoj në majat e gishtave të naftës shumë pak, dhe mezi duartrokitje, të aplikojnë atë në lëkurë qepallë. Për eliminimin e rrudhave rreth syve, të mjekësisë tradicionale, bukuroshe perfekt naftës, kajsi ose bajame. Dhe qerpikët Ju mund të aplikoni një rodhe pak ose pluhur të naftës, e cila qorton forcimin dhe përshpejtimin e rritjes së tyre.

Në qoftë se syri, dhe sidomos nën sytë e formuar mjaft rrudhave të thella, ju duhet të përdorni artileri të rëndë - lëndë ushqyese maskë me vajra. Ju do të duhet një përzierje e 1 tbsp. lugë e vitaminës E (në formën e një zgjidhje me vaj) dhe të njëjtën sasi e kakao gjalpë dhe buckthorn det. Liberally lyej përzierje e sipërme dhe qepallat e ulët, dhe në qoshet e jashtme të syve maskë rregulluar, e vënë atë në krye të vogla copë pergamenë ose bëhej gjithnjë letër. Mbajë maskë e një e katërta e një ore atëherë hiqni indeve të tepërt (por nuk e fshij, me një rrudhur kundërindikuar!). A e kësaj procedure për të hequr qafe e rrudhave në zonë sytë disa herë në javë për 2 orë para gjumit.
Rrudhë Syri Olive Oil

Në luftën kundër rrudhave rreth syve, është provuar ulliri naftës. Ajo mund të aplikohet në qepallat si një kompresë, pas së cilës duhet të jetë i butë masazhin shekullit dhe zonat nën sytë.

Ajo mund të përdoret për të bërë disa variante të maska. Për shembull, një maskë prej 50 ml vaj dhe 10 ml i vitaminës E. përzierje zbatohet lëvizje të lehta patting në zonat e rrudhosur dhe të lënë në 5 minuta, pasi që mbeturinat zhytem një leckë. Kjo maskë është e përshtatshme për përdorim të përditshëm, është e dëshirueshme për të bërë atë gjatë natës.

Për të parandaluar shfaqjen e rrudhave rreth zonën e syve për të ndihmuar maskë vaj ulliri si dhe disa pika lëng limoni. Një maskë është aplikuar në lëkurë Syri i lehtë, por pas 10 minutash të hequr leckë.
Maskë e rrudhave rreth syve - recetave Popullit

Në një përpjekje për të hequr rrudhat rreth syve, mos ngurroni të përdorni ushqyesve dhe maskë hidratues. Një maskë e thjeshtë e rrudhave - thërrime grurë shkërmoq bukë dhe fshij me qumësht të ngrohtë. Rezultuar në masë përhapur me kujdes rreth syve dhe për të mbajtur një e katërta e një orë, atëherë larë me ujë të ngrohtë.

Vozmozhnozhno, ju do të keni shijen e maskë e famshme anti-rrudhë recetë rreth sytë me mjaltë. Get 1 rr. lugë mjaltë (nëse i trashë, atëherë para-shkrihen) dhe miell gruri, 1 vezë të rrahur, të gjitha përzierje. Aplikoni përzierje në fushat me probleme rreth syve dhe nën sytë dhe të lënë të thahet maskë, pastaj pije. Miell Ju mund të zëvendësojë bollgur, atëherë maskë do të duhet të mbajë një më të gjatë - për një orë.

Një tjetër mundësi popullore për të hequr qafe rrudhave nën sytë - Grate patate të papërpunuara në rende të vogël dhe të shtoni pak krem. Përzierje zbatohen nën sytë për 15 minuta. Në këtë kohë ju mund të bëni një maskë për sipërme qepallë: njomet një shtupë pambuku në një brewing çaj të fortë dhe të mbuluar qepallat e tyre të sipërme.